Czy w Czarnogórze są plaże ?

Takie pytanie pada często. Zadają je osoby, które były np. w Chorwacji i wiedzą, że w Chorwacji z plażami jest ciężko - raczej są kamienie, a jak już jest plaża z łagodnym wejściem do wody, to o piasku na niej nie ma co marzyć - w najlepszym wypadku jest to gruby żwir.

W Czarnogórze jest jednak inaczej - w Czarnogórze są plaże. Ładne plaże, w klasycznym rozumieniu - takie, gdzie można położyć ręcznik, z łagodnym wejściem do morza. Jednak prawdą jest, że faktycznie większość tych plaż to plaże tzw. żwirkowe. Jest jednak co najmniej kilka plaż, które mają piasek - taki drobniutki, z którego da się np zbudować zamek z piasku. 

Czy są piaszczyste plaże w Czarnogórze ?

Z plażami w Czarnogórze jest tak, że wielokrotnie pytaliśmy o "sandy beach". I byliśmy kierowani na konkretną plażę, a na miejscu okazywało się, że to tylko plaża żwirkowa. Dopiero po jakimś czasie orientowaliśmy się, że z tą "piaszczystością" to nie było oszustwo. Po prostu plaże nie jest jednorodne na całej długości. To ciekawostka plaż Czarnogóry - w jednym miejscu plaża jest kompletnie żwirkowa - nie ma ani grama piasku, ale wystarczy przejść w prawo lub w lewo i okazuje się, że za 200 metrów plaża robi się piaszczysta, z miękkim i drobnym piaskiem prowadzącym do krystalicznie czystej wody. Oczywiście nie wszędzie tak jest, dlatego zaprezentuję kilka plaż w różnych rejonach Czarnogóry, opisując jakie one są.

Bądź na bieżaco

Chcesz być na bieżąco
z nowymi treśćiami?

Polub nas na Facebooku:

fb/mojaczarnogora

Copyright

Wszystkie teksty oraz fotografie stanowią własność Autora bloga, tj. Wojciecha Babicza i zostały stworzone przez niego.

Fotografie można używać do własnych celów pod warunkiem podania źródła w formie strony internetowej: www.mojaczarnogora.pl

W razie potrzeby, dysponuję fotografiami większej rozdzielczności oraz plikami RAW, które mogę udostępnić odpłatnie.

Goście
Dzisiaj: 169
W tym miesiącu: 3731
Wszystkich: 573576