Rijeka Crnojevića - ma dwa oblicza: to nazwa rzeki oraz nazwa małej wioski nad tą rzeką (500 mieszkańców). 

Rijeka Crnojevića - ma dwa inne oblicza: to jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Czarnogórze oraz jeden z najrzadziej odwiedzanych miejsc przez turystów. 

Dlaczego jest tam tak mało turystów ? Odpowiedź jest banalna: bo nie jest to miejscowość nad morzem. Ale też jest to punkt leżący "niby bardzo blisko" jednej z głównych dróg w Czarnogórze: między Podgoricą (stolica) a miejscowością Cetinje. Ale "bardzo blisko" jest bardzo często "za daleko", żeby zjeżdżać z głównej drogi.

Do punktu widokowego można dojechać krótką drogą - zjeżdżając bezpośrednio z głównej drogi. Ale można też skręcić parę kilometrów wcześniej (jadąc z kierunku od Cetinje ku Podgoricy) i kierować się za drogowskazami na miejscowość ... Rijeka Crnojevića. Zjeżdżając serpentynami w dół rozległej doliny, która rozpościera się przed oczami, można chłonąć przepiękne widoki doliny rzeki Rijeka Crnojevića oraz jej ujścia do Jeziora Szkoderskiego. Niezapomniane krajobrazy, wąska droga nad przepaścią. Droga ma tylko 15 kilometrów, ale jest wspaniała. I pusta - jadąc tą drogą w letnim sezonie minęliśmy tylko dwa samochody. 

Warto zatrzymać się na drodze, momentami niezabezpieczonej żadnymi barierkami od strony przepaści i wprost z samochodu podziwiać zakręty wspaniałych rozlewisk rzeki wraz z otaczającymi ją wzgórzami.

 
Bądź na bieżaco

Chcesz być na bieżąco
z nowymi treśćiami?

Polub nas na Facebooku:

fb/mojaczarnogora

Copyright

Wszystkie teksty oraz fotografie stanowią własność Autora bloga, tj. Wojciecha Babicza i zostały stworzone przez niego.

Fotografie można używać do własnych celów pod warunkiem podania źródła w formie strony internetowej: www.mojaczarnogora.pl

W razie potrzeby, dysponuję fotografiami większej rozdzielczności oraz plikami RAW, które mogę udostępnić odpłatnie.

Goście
Dzisiaj: 270
W tym miesiącu: 4275
Wszystkich: 564879